CITY OF PASSION
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Life, full of vampires, werewolves, witches, demons...
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Търся си всичко останало
Лондон пролетта на 1713 година EmptyЧет Фев 14, 2013 6:01 pm by Chelsea Welton

» Търся си половинка
Лондон пролетта на 1713 година EmptyЧет Фев 14, 2013 9:56 am by Emily Stone

» Седмица на мненията
Лондон пролетта на 1713 година EmptyЧет Фев 14, 2013 9:52 am by Lexie Valentine

» Съобщения
Лондон пролетта на 1713 година EmptyНед Фев 10, 2013 10:10 am by Lexie Valentine

» Бар "Flight"
Лондон пролетта на 1713 година EmptyСъб Фев 02, 2013 9:43 pm by Фльор Талес

» Верижка
Лондон пролетта на 1713 година EmptyВто Яну 29, 2013 12:05 pm by Chelsea Welton

» Аватарът или подписът на предния потребител?
Лондон пролетта на 1713 година EmptyВто Яну 29, 2013 12:05 pm by Chelsea Welton

» Момичета срещу Момчета
Лондон пролетта на 1713 година EmptyВто Яну 29, 2013 12:05 pm by Chelsea Welton

» Унищожи желанието
Лондон пролетта на 1713 година EmptyВто Яну 29, 2013 12:04 pm by Chelsea Welton

Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

Най-много потребители онлайн: 19, на Пет Окт 08, 2021 5:18 pm

 

 Лондон пролетта на 1713 година

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Киара Джонсън

Киара Джонсън


Местожителство : Поне за момената Фелс Чърч
Брой мнения : 104
Дата на регистрация : 06.01.2013

Лондон пролетта на 1713 година Empty
ПисанеЗаглавие: Лондон пролетта на 1713 година   Лондон пролетта на 1713 година EmptyВто Яну 08, 2013 4:38 pm

Лондон беше един от любимите ми градове, когато бях малка. Винаги съм мечтала да живея тук един ден, но никога не съм си и помисляла, че ще живея тук но по такъв начин. Детето което бях преди мечтаеше именно за големия град, който предоставяше толкова много възможности, а сега когато бях тук просто нищо не беше същото. Исках стария си живот обратно, но той беше погребан заедно с празния ковчег преди десет години.
Огледах за пореден път огромния град, в който всъщност не беше толкова хубаво, колкото си представях. Беше потискащо и мрачно. Времето бе винаги влажно и готово за поредния дъжд, който да се изсипе, а в редките дни, когато небето се изчистваше и се появяваше слънце, за повечето хора тук беше сякаш празник. Именно такъв ден беше днес. По някаква случайност слънчевите лъчи бяха преборили плътните облаци висящи над града и сега то се усмихваше приятно, като караше всички да му се наслаждаваме. Гледайки хората, които се радват така на живота, ме караше да се мразя дори повече. В крайна сметка тези хора не бяха нищо повече от поредното хранене за мен. Предполагаше се, че за десет години трябваше да съм свикнала, но това не беше така. Още предпочитах да бях умряла в онази вечер. Безразличността ми към всичко около мен ставаше все по-голяма с всеки изминал ден. Не ме интересуваше нищо и никой. Нищо не впечатляваше. Напоследък дори бях започнала да забравям добрите емоции, единственото, което можеше да се предизвика в мен беше гняв.
Разхождах се в един от многото паркове на Лондон. Гледах движещите се хора, които винаги бяха забързани на някъде и дори нямаха време да обърнат внимание на живота си. Забравяха, че както днес са живи така утре може да ги няма, бяха забравили да живеят и да обичат. Вкопчени в собствените си животи и проблеми не виждаха хубавата част от живота си. Така отнесена в мисли просто вървях, докато по случайност не се сбутах в някой. Нямаше да се извиня макар да знаех, че вината беше изцяло моя и аз бях тази, която не внимаваше. Просто си поех дъх и продължих напред, когато изведнъж се заковах на място и рязко се обърнах към обекта, с който се бях сблъскала:
- Ти... Ти си като мен.- казах аз като наблюдавах момичето, което стоеше срещу мен, с широко отворени очи.
През тези години нито веднъж не се бях сблъсквала с друг вампир. И предполагам дори нямаше да разбера, че това момиче което стоеше срещу мен, беше точно такова създание. Замислих се за момент дали не греша, но това беше просто невъзможно. Чувствах че съм права, бях напълно убедена..
Върнете се в началото Go down
Lexie Valentine

Lexie Valentine


Местожителство : Западната част на Фелс Чърч
Брой мнения : 201
Дата на регистрация : 20.05.2012

Лондон пролетта на 1713 година Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лондон пролетта на 1713 година   Лондон пролетта на 1713 година EmptyВто Яну 08, 2013 7:28 pm

Лондон.
Един град, а същевременно толкова много спомени. Раждане, детство, порастване, виждане на света през други очи. Всички тези фази изграждат една определена личност. Връзката между човека и мястото, където живее, е огромна. Не става въпрос само и единствено, че тук са близките ти хора. Обществото възпитава всеки един от нас, без изключения. Точно в този град бе родена и Лекси. Може би това е единствената причина, поради която все още живееше тук. Въпреки че беше казала на родителите си, че заминава за Франция, нещо продължаваше да я дърпа назад.
Вампир. Тя е вампир. От вече повече от петнадесет години се крие от всички, които познава, води таен и двойнствен живот. Мести се от място на място, но по някаква странна случайност винаги завършваше тук.
И ето я отново, Александрия Валънтайн бавно пристъпяше по сивите павета на една от главните улици на Лондон. Оглеждаше внимателно всеки един човек, уверявайки се, че не среща позната физиономия. Тук животът си беше същия - постоянно минаващи карети, возещи пътниците си на различни места, оживени магазини и кафенета, където вечер се събираха приятелите, за да пият или играят карти. Боже, колко ѝ липсваше. Липсваше ѝ всичко. От това да бъде човек до живеенето със семейството ѝ. Толкова много години се опитваше да се увери, че може би такава е била съдбата ѝ и трябва да продължи пълноценното си съществуване, макар и по по-различен начин. С преобразяването си Лекс стана една силна и независима личност, вече нищо нямаше способността да я сломи.
Краката ѝ сами я отведоха в едно от любимите ѝ места в града - паркът. Беше винаги толкова спокойно, хармонията те обгръщаше още от входа. Точно в момента учудващо нямаше много хора. Прекрасно. Не обичаше претъпканите пространства, където не можеш да си поемеш въздух от тълпите, разминаващи се постоянно.
Изведнъж нещо неусетно я блъсна. Беше момиче, което не успя да фокусира бързо. Изведнъж се обърна и тогава я видя. Беше висока почти колкото Лекси, с черна вълниста коса и сини очи. Имаше нещо странно и необикновено в нея.
- Ти... Ти си като мен - проговори непознатата плахо, но и в същото време учудването в тона ѝ се усещаше.
Разбира се. Вампир. Тя също беше вампир. Трябваше да се сетиш, Лекси. , започна да упорства един глас в главата ѝ.
- ... вампир - продължи русокоската и заби погледа си в този на момичето срещу нея. Настъпи тишина, която беше нарушавана единствено от неприятното жужене на северния вятър, развяващ един кичур пред очите на Лекси, който бързо беше отметнат назад.
- Лекси - подаде ръката си тя, поглеждайки непознатата пред себе си. Не знаеше защо, но усещаше, че може да ѝ има доверие... което определено беше доста необичайно.
Върнете се в началото Go down
Киара Джонсън

Киара Джонсън


Местожителство : Поне за момената Фелс Чърч
Брой мнения : 104
Дата на регистрация : 06.01.2013

Лондон пролетта на 1713 година Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лондон пролетта на 1713 година   Лондон пролетта на 1713 година EmptyВто Яну 08, 2013 8:00 pm

Продължавах да гледам втренчено момичето пред мен. След тези десет години вече си мислех, че никога нямаше да видя, някой като мен, но ето че тя седеше пред мен. Не ми беше необходимо потвърждението какво е, но след като го изрече изпитах странно спокойствие. Щеше да е наистина странно, ако беше човек, а аз си въобразявах. Тогава щеше да е наистина неловко и щеше да ми трябва доста добро обяснение какво точно съм имала в предвид. Момичето се представи и ми подаде ръка и чак тогава се осъзнах.
- Киара. - казах и поех ръката й.- Аз.. Съжалявам за това преди малко и съжалявам, че те гледах така втренчено просто.... - отново изпаднах в колебание. - До сега не бях срещала друг човек като себе си, като изключим онзи от най-пагубната нощ в живота ми...
НЕ можех да повярвам колко много думи бяха излезли от устата ми. Колко глупава бях. Никога не говорех за това. Дори не захващах подобна тема, а сега на това момиче, което дори не познава, казах още в първото си изречение повече неща от колкото бих казала на някой за доста по-дълъг период от време. Наистина се чувствах неудобно от това, което бях казала, но в същото време се чувствах и добре от факта, че срещам някой като мен най-накрая. Някой който би трябвало да разбере какво ми е, без да започне да пищи, защото все пак беше същата като мен. Очевидно доста по-опитна и със сигурност не толкова шокирана, но същата.
- На всичкото говоря прекалено много.- казах като отново се осъзнах и се усмихнах леко.
Никога не ми се беше случвало да загубя така контрол. Не можех да определя точно това, което се случваше в мен. Може би изпитвах и някаква радост от това, че я виждам. Тя беше наистина симпатично момиче с хубави сини очи и дълга руса коса. Малко по-висока от мен. След като вече се бях осъзнала напълно, бях и успяла да я огледам. Това обаче в никакъв случай не значеше, че странното чувство в мен беше изчезнало. НЕ знаех какво да очаквам обаче, а пък и беше нормално. Ние бяхме вампири просто не можеш да разбереш, какво може да ни скимне и ако нейния нрав прилича на моя, то тогава наистина нямам представа какво следва.
Върнете се в началото Go down
Lexie Valentine

Lexie Valentine


Местожителство : Западната част на Фелс Чърч
Брой мнения : 201
Дата на регистрация : 20.05.2012

Лондон пролетта на 1713 година Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лондон пролетта на 1713 година   Лондон пролетта на 1713 година EmptyЧет Яну 10, 2013 7:26 pm

Киара. Беше новородена. Личеше си от начина, по който говореше, по който приемаше факта каква е, дори по погледа ѝ. Тогава Лекс си спомни първите ѝ години като вампир. Толкова много пъти ѝ се искаше да забие един дървен кол в сърцето си и да сложи край на този ужас, наречен живот. Борба за оцеляване. С всеки изминал ден ставаше все по-трудно и по-трудно. Всеки път, когато усетиш човешка кръв, сетивата ти се изострят, за миг забравяш за цялата човечност в себе си и мислиш единствено как да примамиш жертвата си.
Мислеше нощта на превръщането си "за най-пагубната нощ в живота ѝ". Горката. Беше все още толкова неопитна и млада, нямаше представа, че това далеч не е толкова тежко, колкото бъдещето ѝ. Моментът, в който осъзнаваш, че никога повече няма да усетиш какво е майчината прегръдка, защото рано или късно бягаш от дома си; когато осъзнаеш, че няма да можеш да се радваш на това да имаш деца или пък да съжаляваш за всички малки грешки, които ти помагат да пораснеш, именно защото си вампир и не ги допускаш. Не остаряваш, не се радваш на внуци, гледайки ги от верандата. Вечен живот, който се повтаря. Сиво, монотонно ежедневие, способно да те докара до полуда.
- Преживява се - въздъхна Лекси и се загледа в пустия парк.
Настъпи тишина. Нито една от двете не знаеше какво да каже. Киара не беше виждала друг вампир освен русокоската. Интересно. Валънтайн бе прекарала по-голямата част от живота си с подобни създания. Дори преди време бе обитавала къщата в гората на една вещица, която ѝ помагаше, след като се беше превърнала.
- От скоро ли си тук?
Изведнъж хладният, но в същото време мелодичен глас на Лекси разкъса тишината. Думите ѝ се загубиха с вятъра, но тя бе сигурна, че събеседничката ѝ я беше чула, затова дори не се наложи да повтаря.
Тогава се замисли кога самата тя беше отишла във Фелс Чърч. Съвсем скоро. Но сякаш се върна в Лондон, защото нещо винаги я дърпаше назад. Миналото винаги е контролирало съзнанието на Лекси. Въпреки че тя се опитваше да го отрича и пренебрегва, беше точно така.


Последната промяна е направена от Lexie Valentine на Съб Яну 12, 2013 10:23 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Киара Джонсън

Киара Джонсън


Местожителство : Поне за момената Фелс Чърч
Брой мнения : 104
Дата на регистрация : 06.01.2013

Лондон пролетта на 1713 година Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лондон пролетта на 1713 година   Лондон пролетта на 1713 година EmptyПет Яну 11, 2013 5:16 pm

Не знам колко точно се преживява, или просто в един момент свикваше до такава степен, че всичко ти става безразлично. Всеки си е мечтал да е безсмъртен, да има шанса да види как всичко се променя. Да станеше свидетел на това как хората, стила, архитектурата и всичко останало се променят. Да имаш шанса да се родиш в една епоха, а след това да станеш свидетел на още много. Това беше по-скоро гледната точка на мечтателите. Винаги обаче имаше и друга страна, в случая такива хора, които искаха да живеят вечно за парите и властта. Искаха безсмъртието да им служи като сила в подлите мисли. В крайна сметка изкарвахме късмет, че повечето такива хора, които имат болни илюзии не получаваха това, което искат. Казвам повечето, защото не съм на ясно колко такива като мен има, които спадат точно към втория тип. И въпреки всичко аз смятам, че безсмъртието е надценено. Факт е че преди всичко това да се случи с мен аз нямах почти никой близък освен Майкъл, но болката от това че повече никога нямаше да може да се доближи до него просто я убиваше. Дори в момента мислите за него ме нараняваха, до огромна степен. Не можех да си представя, че един ден може би ще разбера, че е вече не е жив, а аз нямаше да съм жива. Десет години, които убиха всяка част от мен, собственото ми погребение, сватбата на мъжа, когото обичах.
Между мен и хубавото русо момиче, беше настанало леко неловко мълчание. Аз дотолкова се бях вглъбила в мислите си, че макар да чух въпроса и който беше изречен наистина тихо, аз леко се сепнах. Отърсих се от мислите, които бяха започнали да превземат главата ми, защото беше наистина голяма грешка да се опитвам да живея в миналото, на всичко отгоре беше и наистина болезнено.
- В Лондон съм от около година. Родена съм в едно градче на около стотина километра от тук и от малка винаги съм мечтала за големия град. Просто исках да разбера дали ще бъде така, както беше в доста очевидно пресилени мечти на едно дете. Ами ти? - погледнах към Лекси. - Ти от колко време си в Лондон и ако не преминавам прекалено много личното ти пространство, съм любопитна от колко врем си вампир?
Последната дума се откъсна от устата ми като шепот. За първи път го заявявах на глас. До сега гледах да си спестявам всякакви такива думи, които описваха положението ми. Не че ме притесняваше просто не ми харесваше всякакви такива описания. Бях пределно наясно какво съм, за да продължавам да го чувам и от чужди усти. Странното на всичко в момента беше, че момичето, което стоеше пред мен ми беше наистина симпатично. Това за мен беше ново, защото по принцип не съм от общителния тип хора и трудно харесвах човека стоящ срещу мен.
Върнете се в началото Go down
Lexie Valentine

Lexie Valentine


Местожителство : Западната част на Фелс Чърч
Брой мнения : 201
Дата на регистрация : 20.05.2012

Лондон пролетта на 1713 година Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лондон пролетта на 1713 година   Лондон пролетта на 1713 година EmptyСъб Яну 19, 2013 10:39 am

In a moment, everything can change,
Feel the wind on your shoulder,
For a minute, all the world can wait,
Let go of your yesterday.

Бавно и постъпателно денят бе заменен с нощ и тъмнината обгръщаше в обятията си земята. Толкова примамлива, но в същото време безкрайно опасна. Паркът, в който се намираха, започваше да става все по-малко оживен. Честно казано, това беше един от тези моменти, в които не знаеш какво точно правиш и къде се намираш. Не, не става въпрос за влияние на алкохол. Но Лекси беше наясно с факта, че на сутринта щеше да се чуди защо изобщо е споделила тайната си с непознато момиче. Тя беше като нея. Толкова объркана, все още невинна и незнаеща какво да прави в живота си, Киара по някакъв странен начин беше заинтригувала русокоската. Нашата героиня не е от типа хора, които ще тръгнат да помагат на всеки, но точно този път нещо у нея се пречупи. Спомни си годините, които беше прекарала напълно сама, обгърната от депресия и повтарящи се моменти, каращи я да будува нощем. Например първият път, когато уби човек. Писъците на момичето я преследваха дори в сънищата ѝ, можеше все още да усети кръвта ѝ по дланите си. Насладата от тази жизненоважна течност сякаш се губеше, заменен с чувство за вина. Сълзи се стичаха по порцелановото лице на Лекси, но въпреки това не умееше да се контролира, а и не искаше да спира. Точно тогава се превърна в това, което е. Точно тогава откри същността си. Точно тогава всичко човешко в нея се изпари. И я уби, изсмуквайки до последно кръвта от врата ѝ.

- Родена съм тук - рязко се отърси от мислите си тя - Всъщност, в продължение на близо сто години се опитвам да избягам от Лондон, но нещо винаги ме дърпа назад.
Това беше и отговор на въпроса на Киара. Сто двадесет и две. Направи се на разсеяна при възрастта си. "Сигурно вече не помни", биха си помислили повечето. Но не. При всеки двадесет и четвърти февруари в съзнанието на Лекси изниква моментът, в който рождените ѝ дни се занулиха и започнаха наново, но този път в напълно различна светлина. Нямаше как да забрави зъбите на създателя си, жадно впиващи се в шията ѝ. Непосилно бе, за който и да е вампир, да спре да брои.
- Мога да ти помогна - изведнъж изрече Александрия - Стига да го поискаш.
Да, наистина беше склонна за го направи. Защо? Е, може би, защото това беше точно един от тези моменти, в които не знаеш какво точно се случва и ще съжаляваш на следващия ден. Или пък не.
Върнете се в началото Go down
Киара Джонсън

Киара Джонсън


Местожителство : Поне за момената Фелс Чърч
Брой мнения : 104
Дата на регистрация : 06.01.2013

Лондон пролетта на 1713 година Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лондон пролетта на 1713 година   Лондон пролетта на 1713 година EmptyСъб Яну 19, 2013 11:21 am

Като се замислеше, Киара не се беше връщала в родното си градче, от както мина погребението и. Тя нямаше и желание да го направи, не искаше и да чуе за такава възможност. За нея онзи малък град близо до Лондон не съществуваше. Сякаш беше изтрит от лицето на земята. Гледайки обаче момичето пред нея се чудеше колко ли тежко на края винаги да се връщаш там, от където си тръгнал.
- За да бъда честна, аз си поставих забрана, никога повече да не се връщам в родния си град, просто щеше да е прекалено тежко. - казах аз.
Чувайки предложението на Лекси, аз започнах да се чудя до колко можех да и вярвам. ТЯ беше като мен и беше споделила повече, от колкото би казал всеки друг. Беше факт, че никога не можеш да имаш пълна вяра на същества като нас, но аз се чувствах някак спокойна. Щеше да е наистина хубаво, ако имаше някой който да ми помогне. Ако не друго то поне нямаше да съм напълно сама. До сега постоянно ме беше страх да се приближа до който и да е човек, без да изпитам ужас, че в крайна сметка ще свърши като меню. Може би тя вече се беше научила как да се контролира и щеше да помогне и на мен. Чувствах се прекалено спокойна и се надявах, намеренията й да не са лоши. Трудно се доверявах на някой, а сега бях на път да го направя.
- Наистина ли ще го направи? - попитах все още несигурна в предложението й. - Наистина ли искаш да ми помогнеш? На мен на една горе долу напълно непозната.
Киара се огледа, поредния ден вървеше забързано към своя край и мрака надделяваше над светлината. Случваше се точно това, което се беше случило и с живота й. Всяка вечер залеза и напомняше за случилото се преди десетина години. Не искаше този спомен да продължава, но просто не можеше да забрави. Щеше да е хубаво, ако имаше някой, който бе способен да изтрие спомените за онази нощ, както и за живота и преди това. Те не и носеха нищо хубаво.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Лондон пролетта на 1713 година Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лондон пролетта на 1713 година   Лондон пролетта на 1713 година Empty

Върнете се в началото Go down
 
Лондон пролетта на 1713 година
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
CITY OF PASSION :: PAST & FUTURE :: миналото-
Идете на: