CITY OF PASSION
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Life, full of vampires, werewolves, witches, demons...
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Търся си всичко останало
Домът на Руби и Джак (Wishmaster) EmptyЧет Фев 14, 2013 6:01 pm by Chelsea Welton

» Търся си половинка
Домът на Руби и Джак (Wishmaster) EmptyЧет Фев 14, 2013 9:56 am by Emily Stone

» Седмица на мненията
Домът на Руби и Джак (Wishmaster) EmptyЧет Фев 14, 2013 9:52 am by Lexie Valentine

» Съобщения
Домът на Руби и Джак (Wishmaster) EmptyНед Фев 10, 2013 10:10 am by Lexie Valentine

» Бар "Flight"
Домът на Руби и Джак (Wishmaster) EmptyСъб Фев 02, 2013 9:43 pm by Фльор Талес

» Верижка
Домът на Руби и Джак (Wishmaster) EmptyВто Яну 29, 2013 12:05 pm by Chelsea Welton

» Аватарът или подписът на предния потребител?
Домът на Руби и Джак (Wishmaster) EmptyВто Яну 29, 2013 12:05 pm by Chelsea Welton

» Момичета срещу Момчета
Домът на Руби и Джак (Wishmaster) EmptyВто Яну 29, 2013 12:05 pm by Chelsea Welton

» Унищожи желанието
Домът на Руби и Джак (Wishmaster) EmptyВто Яну 29, 2013 12:04 pm by Chelsea Welton

Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

Най-много потребители онлайн: 19, на Пет Окт 08, 2021 5:18 pm

 

 Домът на Руби и Джак (Wishmaster)

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Ruby Rubricatus

Ruby Rubricatus


Местожителство : Fells Church
Брой мнения : 82
Дата на регистрация : 11.01.2013

Домът на Руби и Джак (Wishmaster) Empty
ПисанеЗаглавие: Домът на Руби и Джак (Wishmaster)   Домът на Руби и Джак (Wishmaster) EmptyНед Яну 13, 2013 3:07 pm

Домът на Руби и Джак (Wishmaster) Tumblr_mgk0ikDE4q1s2g7sio1_500
Върнете се в началото Go down
Ruby Rubricatus

Ruby Rubricatus


Местожителство : Fells Church
Брой мнения : 82
Дата на регистрация : 11.01.2013

Домът на Руби и Джак (Wishmaster) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домът на Руби и Джак (Wishmaster)   Домът на Руби и Джак (Wishmaster) EmptyПет Яну 18, 2013 8:22 pm


Пътят до къщата от центъра е дълъг за това двамата с Джак си хванахме такси. Макар,че това не ни попречи да се намокрим и да измръзнем. Като хибрид не съм боледувала,нито съм настивала,нито ми е било студено,но ето,че капките дъжд по кожата ми ме карат да потръпвам. Платих таксито и обещах на Джак,че той ще плати вечерята и съответно ще избере между пица,китайско и индийска храна.
Нямах търпение да пъхна ключът в ключалката и да влезна в топлият си дом. Беше много странно да видя как Джак прекрачва прагът ми,защото до сега само аз съм влизала в тази къща от близо сто години. Някак се почувствах заплашена от непознатото.
- Не е голяма,но има всичко нужно. На първият етаж имаме кухня,хол,трапезария и тоалетна. На вторият етаж е вече твоята стая,една отдавна неизползвана по-малка стая която можеш да използваш за каквото си поискаш и баня.За жалост и пералното е на вторият етаж,но не можах да измисля къде другаде да го направя. На третият етаж е моята стая,втора баня,обичам хигиената,малка библиотека и имаме две тераси...Така завърши малката ни обиколка. Ще те помоля само за едно нещо. Не влизай в стаята ми само ако не е нещо наистина спешно...от типа на... Къщата гори и трябва да скочим през терасата за да се спасим...
Хвърлих му една кърпа за да се изсуши. Друга увих около главата си за да изсуша дългата си коса и преди да съм замирисала на мокро куче. На мен не ми пречи,но той със сигурност ще има възражения по този въпрос.Беше ми странно,цялата ситуация,но съм сигурна,че скоро ще свикна.
Налях вода в чайникът и го сложих на котлона. Свалих горнището си и го метнах на радиатора. Спортният ми сутиен беше подгизнал,проклет дъжд,сега ще пусне черно в пералнята. Трябва да отделям прането по цветове,макар,че от доста отдавна се каня да започна да го правя.Сега вече си имам и причина,която не мога да пренебрегна.
-Искаш ли чай? Или кафе? А...- посочих хладилникът върху,който бяха закачени с магнити три менюта на най-добрите ресторанти в градът.- можеш да си избереш какво ти се яде и да поръчаме. Отнема им малко време да стигнат до дук...
На повърхността бях спокойна като водите на някое отдалечено от цивилизацията езеро,но отвътре бях страх и паника и не виждах как скоро ще се успокоя. Направих си чай и седнах в трапезарията. Трябва да му кажа,защото ще полудея,мразя да лъжа..тоест да премълчавам нещо толкова важно.
-Джак,ще седнеш ли при мен за секунда...трябва да ти кажа нещо важно. Относно съжителството ни.-нервничех,беше очевидно благодарение на десният ми крак,който безмълвно тропаше и по забитите ми в долната ми устна зъби.- Нов си във градът и трябва да знаеш,че тук..не всичко е така както изглежда. Тук има създания,които едва ли ще разбереш,неща излезли от приказките,които с години се скатават в сенките...Аз съм едно от тях. Аз съм хибрид...върколак и вампир в едно.Оригинално съм родена като върколак...това с вампирството стана по-късно...-забих за момент поглед в масата,очевидно изплашена от реакцията му.- Казвам ти го защото искам да знаеш,че никога няма да те нараня физически или психически. Казвам ти го защото други вампири ще се опитат да вземат животът ми заради нещо което направих в миналото. Искам да знаеш,че няма да им позволя да те наранят по какъвто и да е начин. За това..единственото нещо което те моля е...да ми се довериш.
Ето сега бях като сърна в дългите фарове на някой джип.Няма връщане назад,а и да има.. малко е рано на човечеството да открие машината на времето.

Върнете се в началото Go down
Wishmaster

Wishmaster


Брой мнения : 31
Дата на регистрация : 12.01.2013

Домът на Руби и Джак (Wishmaster) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домът на Руби и Джак (Wishmaster)   Домът на Руби и Джак (Wishmaster) EmptyСъб Яну 19, 2013 7:01 pm

Времето слушаше Джак. Подчиняваше му се безпрецедентно. Без въпроси и предразсъдъци. Голяма бе силата да отнемеш съзнанието на живота около себе си, да го огъваш в ръцете си като парчета пластелин. Ако му кажеше да роди ураган, то щеше да го направи. Искате цунами? О, по-голяма катастрофа от тази няма да сте виждали. Хора, извадете списъците си с желания и просто се облегнете назад. Той ще свърши работата, илюзионистът. Ще ви смае, разплаче и засмее в един и същи момент. Няма да се усетите кога всичко ще е свършило. Но така и няма да забравите. – възможността да доминираш над реалността, да бъдеш неин господар.
Джак вървеше с усмивка по целия път до къщата, подхвана няколко малки разговора с шофьора на таксито, колкото да не стоят в тишина, но постъпката на Руби го ядоса в известна степен. Кой изобщо й позволи да плаща таксито? Джак се беше надявал да му се отвори възможността да го направи сам. Докато все още разполагаше с някакви средства в банковата си сметка... Не им оставаше много, горкичките. В последствие пак щеше да превръща листовки от лекарства в летящи долари. Работеше, но вече не му доставяше толкова удоволствие, колкото в началото. В началото винаги беше мотивиран да харчи истинските си пари. Като днес. И Руби му беше отнела тази възможност, в последствие с уговорката той да поеме вечерята. Не беше чак толкова лоша сделка. А и човешката храна беше... неописуема наистина! В други начинанията хората сякаш водеха състезание за най-голяма глупост, докато готвенето ги извисяваше на едно ново ниво. Въображение за замъци от захар и сметана. Виртуози.
Къщата му се стори страшно приятна на външен вид. Отвореното пространство го успокояваше, създаваше идеята за някаква безграничност, заключена между стъклата. Вътре беше изрядно подредено и стерилизирано, досущ като операционно отделение... На Джак му хрумна бърз сюжет, в който жертвите са наредени на закачалки из цялата къща, висят от тавана, телата им се отразяват в прозорците, приличат на цели армии, покрити с кръв. Blood bath. Представяше си как кръвта се процежда през процепите в дървените дъски на пода, започва да се сипе върху втория и първи етаж. Там е толкова замъглено, че почти нищо не се вижда от аления цвят на кръвта. Хората там вече са мъртви, удавени или от изтощение, няма значение. Навън вали сняг, покрива земята като одеяло, контрастира с червената къща на смъртта...
Не че щеше да го направи, разбира се. Поне не сега, в период на Въздържание. А и не би го причинил на Руби, тя все пак му се беше доверила малко или много на пейката до фонтана, за да го пусне в дома си, та да му предложи и стая.
Джак свали черното си, подгизнало палто, метна го на една от закачалките до вратата, събу обувките си, като възпитаник от майка Англия. Сега оставаше да му предложи и чай, и пакетът с екстри щеше да е пълен... Тя така и направи. Нали е гостоприемна, добра душа преди всичко. Джак не отказваше пиене (дори това да беше нещо толкова безалкохолно като чая), нито пък храна, затова си наля в една чаша и се присъедини към нея на дивана.
Тя започна несигурно, Хънтър видя как ръцете й треперят и мъчителния тик на десния й крак. Очакваше да каже нещо от рода „Всеки вторник ни спират водата, има някаква проклета авария!” или пък „Никакви животни в къщата!”, но това което последва, едновременно го изненада и зарадва до неузнаваемост. Може би беше започнал да се издава. В такива моменти на лицето му застиваше онова глуповато изражение, сякаш е разбрал, че Дядо Коледа е истински, живее на Северния полюс и най-добрият му елен се казва Рудолф. Чувството беше като дете на Коледа – невероятно щастлив. Прекомерно развълнуван. Имаше ли някакъв шанс сега нещо да помрачи деня му? Никакъв. Абсолютно никакъв.
- Страхотно... – прошепна най-накрая, когато забеляза, че напрежението във въздуха е затежало като желязо над безпомощна ръка.
От въздуха, като снежинки, започнаха да се отлепят бели страници, сякаш откъснати от книга. Въртяха се около двамата на приглушена светлина, идваща на моменти от големите прозорци, описваха ефирни движения във въздуха, драскайки го със своята лекота. Танцувайки меланхоличния танц на отчаянието, това, което правеха най-добре, но изглеждаха все така красиви, дори в своята самота.
Джак се усмихна на Руби, привеждайки се напред, докато листовете продължаваха да преминават покрай тях, подвластни на силите му.
- Няма да оставим другите вампири да те наранят, Руби. – обеща й той, доколкото разбира се, можеше да се вярва на думата на непознат. Облегна се назад, листовете се издигнаха нагоре, приближиха се едни до други, дочу се шумоленето, с което се ображдаха. След един момент точно те се разпокъсаха на малки хартийки, идеално равни квадрати, за няколко секунди замръзнаха така във въздуха, колкото да покажат своята необикновеност на момичето, след което се пръснаха из цялата стая, премахвайки заблудата на летежа си.
Върнете се в началото Go down
Ruby Rubricatus

Ruby Rubricatus


Местожителство : Fells Church
Брой мнения : 82
Дата на регистрация : 11.01.2013

Домът на Руби и Джак (Wishmaster) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домът на Руби и Джак (Wishmaster)   Домът на Руби и Джак (Wishmaster) EmptyСъб Яну 19, 2013 7:31 pm


Много се зарадвах,че го прие толкова спокойно...макар,че цялата тази радост на лицето му не ми говори за спокойствие. Каквото и да е се радвам,че не побегна,но от изражението му,тези странни листове и думите му...ми се прииска да запаля гумите и да изчезна някъде на далеч.
-А ти какво си? Не си нещо с което да съм се срещала до сега. Ароматът ти...усетих го в таксито. Сигурна съм,че съм го помирисвала преди,но...просто не се сещам къде.
Ето една приятна изненада,съкъщирантът ми не е човек,това означава,че няма нужда от глупави оправдания и лъжи. Иде ми да се застрелям,че не мога да се сетя от къде ми е позната тази миризма. Може би ако се сетя къде за пръв път се сблъсках с такъв аромат ще ми помогне,ще ми даде някаква насока. Да видим,първият и последен път...бях във Вашингтон,преследвах един плъх. Този плъх работеше за някакъв странен мъж,който уби плъхът вместо мен.
Изведнъж зениците ми се разшириха,цялото ми тяло се скова за минута и в следващият момент столът се катурна на земята,а гърбът ми беше залепен за стената.
-Демон...
Прошепнах го с неописуем страх. До сега се опитвах да избягвам демоните заради това което се случи във Вашингтон. Това бе един от най-ужасните дни в целият ми дълъг живот до сега. А сега...имам демон в къщата си,дори го поканих да живее с мен. Трябва да се стегна,трябва да направя нещо.
- Кажи ми че в главата ти не се въртят мисли за убийства,за кръв,за трупове... Кажи ми,че не си демон,че само си въобразявам....Моля те.
Това не бяха неща,които ме тревожат,не,не и това. Нещото което ме тревожеше или по-скоро въпросът,който ме ядеше се отнасяше до това кога той ще започне да заравя в дворът ни трупове.
Вдигнах ръце пред гърдите си защитнически. Макар,че нещо в мен се съмнява,че аз ще бъда първият заровен труп. Ако искаше да ме убие да го е сторил до сега. Имаше не една предоставени възможности или просто си играе с мен. Сега аз се превърнах в параноичка,някой да ми помогне,защото не знам какво да правя.
-Това,че ме е страх от теб..не..не значи,че не искам да останеш.
Това май шокира и двама ни,поне за мен знам със сигурност.
Върнете се в началото Go down
Wishmaster

Wishmaster


Брой мнения : 31
Дата на регистрация : 12.01.2013

Домът на Руби и Джак (Wishmaster) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домът на Руби и Джак (Wishmaster)   Домът на Руби и Джак (Wishmaster) EmptyСъб Яну 19, 2013 8:43 pm

Страхът беше едно от най-хубавите цветове, които се появяваха на лицата на хората.
Там беше и работата. Руби не беше човек, затова шока просто не й вървеше. Затова Джак стигна до извода, че има друга причина, поради която тя да премине в отбранителна позиция. Може би някаква случка... Каза, че миризмата й била позната. Значи демоните вече миришат лошо, така ли? На какво? Развалено сирене? На гнили банани? На какво, по дяволите? После се сети за вълчата част от нея... Да, тези същества долавяха повече миризми, които обикновените хора не можеха. Да, сигурно беше това. Защото досега идеята за демонска същност винаги му е изглеждала страхотна. Не му се искаше да я сменя, заради миризмата... Или пък миришеха на чесън? Не, този въпрос подлежеше на разследване. За някой друг път обаче.
- Не какъв да е демон, скъпа. Илюзионист. – нямаше и помен от миналата му, някак си сладникава момента, отлежала в момента. Тази беше онази обичайната му, лукава, злонамерена, гадна. Правеше го нарочно. Искаше да отдалечи момичето от себе си. Знаеше къде се корени нейния страх по негово отношение – дали той „случайно” някоя вечер няма да изперка и да я насече на парчета с брадвата от гаража. Имаше ли такава? Ако не, незабавно трябваше да се набави. Убийствата стил „Кланица №5” бяха класика в жанра... Както и да е, ако тя можеше да чете, щеше да се убеди в догадката си за въртящите му се мисли за „убийства, кръв и трупове”. В никакъв случай нямаше да го покани в къщата си, ако знаеше колко засъхнала кръв има по ръцете му. Никой не кани психопати в дома си. Още по-малко пък се сприятелява с тях и води непринудени разговори. Нека не стигаме до частта със съквартирантите, защото ще трябва да изкараме Руби най-големия мазохист на планетата.
И все пак Джак се радваше, че обстоятелствата се стекоха по този начин. Никакви потайности и странности в сенките на къщата. Поне сега нямаше да се притеснява толкова да прикрива следите си. А и се съмняваше Руби да е на някаква нова вегетарианска диета. Кръвта си е кръв. Нищо не може да я измести, щом веднъж се е домогнала до системата ти. Ето, евала! Намери се нещо по-обсебващо дори от човешкия шоколад. Запишете го, преди да е изчезнало от ума на Джак, което най-вероятно ще се случи всеки момент... Та, за какво говорехме?
Тя спомена страха си. Призна си, може би, за да й олекне, или пък защото искаше той да я успокои по някакъв начин. Какво ли й се искаше да чуе? „Аз не съм като другите кръвожадни демони. Наистина, добричък съм си. Играя си с децата в парка, ям захарен памук по три пъти в седмицата и никога, ама никога не съм смятал хората за загуба на пространството.” Кой знае, нещо подобно... Джак беше наясно, че съществува едно определено чувство, според което хората предпочитат да им се казват лъжи, само и само да не се стига до истината, да не се рови по-надълбоко. Историята се притулва и те продължават да живеят под заблудата за „щастливи до края на дните си”. Руби сигурно очакваше някоя сносна лъжа, която вътрешно щеше да разгадае, но това нямаше да я интересува, защото за момент щеше да се почувства защитена.
Тя беше невъобразимо добра с него. Досега. Щеше ли да промени отношението си, ако знаеше, че стои срещу професионален убиец на пълен работен ден. Дори в застой, Гладът никога не спи. Не се знаеше по кое време на нощта, Джак щеше да се събуди в отвратителни конвулсии, щеше да крещи и да убива. Машина за масово унищожение. Граната, която и сама не знае часа на своето избухване. Това бе определението за демон извън контрол. Реши да него споменава в този контекст все пак.
- Слушай, Руби. – отново се наклони напред. Сякаш само по този начин можеше да изхлузи престорено освободеното си държание и да говори по... човешки един вид. – Няма да те убия. Обмислях варианта през цялото време, докато бяхме край фонтана. Темата изскочи и на няколко пъти в съзнанието ми, когато бяхме в колата. Но сега вече със сигурност мога да ти кажа, че ти няма от какво да се притесняваш.
Погледът му за секунди се отдели встрани, след което продължи:
- Убивал съм хора. Продължавам да убивам. Това е същността на демона, Руби, не можем да го спрем, колкото и да се опитваме с глупави рецепти за въздържание и прочие... Чудовището си е чудовище. Мога само да ти дам обещанието си, че няма да те нараня. – кимна й, сякаш вътрешно едното му „аз” се обясняваше на другото и то бе разбрало думите му. Или поне бяха преминали през бледата му, призрачна покривка. Минали и отминали. – Ами ти? Да си вампир не е точно, като да ядеш моркови, нали?
Огледа още веднъж пространството около себе си. Очакваше някакъв изблик от нейна страна. Да му разкрещи може би, да го изхвърли от дома си. „Вън!”. Малко повече екшън, да се вживее в историята за чудовището, да й повярва, да се ужаси, въпреки че беше предал една много малка част на отвратителното си съществуване.
Върнете се в началото Go down
Ruby Rubricatus

Ruby Rubricatus


Местожителство : Fells Church
Брой мнения : 82
Дата на регистрация : 11.01.2013

Домът на Руби и Джак (Wishmaster) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домът на Руби и Джак (Wishmaster)   Домът на Руби и Джак (Wishmaster) EmptyСъб Яну 19, 2013 9:26 pm


Той..той явно ме имаше за вчерашна,явно си мисли,че ще му повярвам и ще се успокоя!? Е...явно съм вчерашна. Отдръпнах се от стената ,изправих стола и бавно седнах. Чувствах се като в онези свръхестествени филми,които хората правят и сега сме на сцената която изправя момичето лице в лице с дявола. Само дето това е демон,който едва ли би мигнал докато дави новородено.
Не свалях очи от него,бавно обмислях думите му. Бях права,можеше и е искал да ме нарани,но не го направи. Отново бавно минах и обмислих думите му.
-Обещаваш ли да не убиваш никого или да влачиш трупове в домът ми?-бе единственото което можех да кажа. Ако започна да се заглеждам с лупа във всяка негова дума до сега да съм си плюла на петите и да съм някъде в Европа. По добре да оставя нещата до тук или по-добре..да се върнем няколко кадъра назад и да продължим с онова небрежно темпо с което бяхме. На него то едва ли му харесваше,но поне на мен ми беше по-лесно да го гледам. Докато сега очите ми опознаваха отново дървената маса която довлякох от Канада само защото ми хареса изработката.
- Забравяш.. на половина вълк и на половина вампир. Ще живея вечно благодарение на вампирската част,все още чувствам заради върколака. Контролирам трансформациите си благодарение на вампира и не ми е нужно да пия кръв заради върколака. За това...моите трупове спряха да падат много отдавна. Когато обезглавих последният вампир виновен за смъртта на съпругът ми...Мисля да поръчам пица.
Бързо станах от масата и се запътих към хладилника да взема менюто на пицарията. Сетих се,че не знам какво си избра той и дали изобщо ще иска храна. Взех телефонът си и заедно с брошурата се върнах с подвита опашка на мястото си.Поставих менюто на масата и го приплъзнах към него.
- Обикновено си поръчвам с морски дарове да ми е половината,а другата с риба тон...
Не вярвах да не чуя някоя шега за това как куче яде риба от негова страна,няма да ми е за първи път.Не издържах,исках да му кажа,че му вярвам и,че искам нещата да не са толкова напрегнати или по-скоро аз да не съм толкова напрегната,но ми трябва повече от няколко думи за да се успокоя. Трябва ми доказателство,че мога да му имам доверие. Но как да му го кажа като дори не мога да го погледна от паника. Дали се паникьосвам защото може да си тръгне или защото може би съм голяма глупачка.
Стомахът ми е толкова нервен,че миля да изтичам пеша до пицарията,а може и да е защото съм гладна...като вълк! Ето това е смешна шега,дали той би се смял ако му я кажа. Мисля,че ще е най-добре просто да му завещая къщата и да си пръсна мозъкът с пушката която крия под леглото си. Стар навик предполагам,за жалост не помня,кой точно ми го наби в главата...баба или Хенри?

Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Домът на Руби и Джак (Wishmaster) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Домът на Руби и Джак (Wishmaster)   Домът на Руби и Джак (Wishmaster) Empty

Върнете се в началото Go down
 
Домът на Руби и Джак (Wishmaster)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
»  Meet the Wishmaster...
» Руби Рубрикатус

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
CITY OF PASSION :: Във Фелс Чърч :: домовете :: Източната част-
Идете на: